субота, 19 лютого 2022 р.

День Державного Герба України

 #День_Державного_Герба_України

Сьогодні, 19 лютого, відзначається День Державного Герба України.
Як державний символ- Державний Герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради від 19 лютого1992 року. Це один із трьох державних смволів.
Тризуб має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності.
Національний символ, що уособлює тисячолітній зв'язок поколінь- минувшини, сьогодення та майбутнього.




пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

День пам'яті Небесної Сотні

 #День_пам'яті_Героїв_Небесної_Сотні

…Гуде Майдан…І дзвони б’ють щосили,
Щоб пам’ятали Кожного живі.
Вони цю землю кров’ю освятили,
Щоб ми в ній Українцями були…
"Народжені вмерти – залишаться жити в віках"
20 лютого Україна вшановує День подвигу Героїв Небесної Сотні. Цього дня згадуємо тих, хто ціною власного життя відстоював права та свободу, європейське майбутнє України. Події, які відбувались 18-20 лютого 2014 року, закарбувалися в історії України як річниця розстрілів на Майдані.
Незламні завжди повертаються янголами. Ми не маємо права про це забувати. Згадаємо тих, хто віддав найцінніше – своє життя заради нової України.
Герої не вмирають!🙏













Елена Фролова

четвер, 17 лютого 2022 р.

День Єдності

🇺🇦 Живи - процвітай Україно Велика - єдина
Під Прапором синього неба й
пшеничних ланів 🇺🇦
Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання.
У президентському указі №53/2022 від 14 лютого 2022 року йдеться, що День єднання оголошено для "посилення консолідації" українців, зміцнення їхньої "стійкості" на тлі зростання гібридних загроз,пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість
Єднаймося, ми нація незламних💛💙,
сильних духом людей.
Хай лунає пісня солов'їна,
Процвітає з кожним днем,
наша ненькаУкраїна

Слава Україні 💙💛

























середа, 16 лютого 2022 р.

Акція _ Даруємо книги з любов'ю


День 14 лютого, безумовно, відомий насамперед як День святого Валентина або День усіх закоханих. Однак, зростає кількість людей, які знають ще про одне свято, яке відзначається цього дня. Щорічно, починаючи з 2012 року, 14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книг.

Головною метою Міжнародного дня дарування книг – є те, щоб надихнути людей по всьому світу подарувати книгу – бібліотеці, другу, дітям, членам родини, а також тим, чиї можливості доступу до читання книг з тих чи інших причин обмежені. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. На щастя, дуже багато дорослих людей розуміють і цінують книгу як предмет не лише матеріальної, а насамперед духовної цінності, цінують ті почуття та емоції, які дарує читачеві автор. Діти, у свою чергу, вчаться добру, цінності дружби, взаємодопомоги, любові до ближнього та багато того, що допомагає дитині стати людиною.
Гарна, благородна ідея, яка не обмежується лише одним днем,адже сьогодні без книги ми не можемо уявити своє життя, бо вона – постійний супутник, найкращий порадник у всіх життєвих ситуаціях: і для малечі, і для школяра, і для зрілої, досвідченої людини. Недарма в народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає».
Сьогодні, з нагоди такого прекрасного свята, наша книгозбірня отримувала подарунки від наших небайдужих користувачів: Рева Альона, Гросул Валентина, Жуковська Катерина, Шишненко Наталія.
Висловлюємо щиру вдячність всім нашим благодійникам ,що долучилися до акції книгодарування.
Адже книга – це найкращий подарунок у якому знаходиться увесь світ.
Любіть, читайте та бережіть книги!
Чекаємо вас у нашій книгозбірні!

понеділок, 14 лютого 2022 р.

афганістан

 🙏🙏🙏15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого минає 33 роки з дня виведення радянських військ з Афганістану. Ця війна назавжди залишиться болем у серці нашого народу.

Афганістан... Промовляючи це слово, душа болить, і крається серце. Це була страшна війна,на якій сини України виконували свій обов"язок.

Афганська війна – сама трагічна сторінка історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше, ніж Велика Вітчизняна.
Нехай вічний вогонь пам'яті не згасне надзагиблими воїнами - інтернаціоналістами.  
                

День Святого Валентина



💖 "Вислови про кохання українських письменників, які зворушують до глибини душі"


      
                                 

 14 лютого – це не лише День усіх закоханих, а й Міжнародний день дарування книг. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки один одному та бібліотекам.

Книга – це чудовий подарунок коханим, друзям, знайомим. А ще: вона буде найкращим подарунком рідній бібліотеці.
Всіх охочих чекають 14 лютого в бібліотеці та будуть щиро вдячні кожному за подарунки.





вівторок, 8 лютого 2022 р.

           120 років від дня народження Чарльза Діккенса

7 лютого виповнюється 210 років від дня народження Чарльза Діккенса - великого англійського письменника та романіста. Багато його творів є класикою світової літератури, а сам автор - один із найкращих прозаїків Х1Х століття.

Ювілейна виставка "Неперевершений майстер критичного реалізму" організована в нашій бібліотеці

Літературна спадщина Діккенса стала надбанням багатьох поколінь і увійшла до скарбниці світової культури.



четвер, 3 лютого 2022 р.

 

2 лютого 1812 року народився Євген Павлович Гребінка -український письменник, байкар, педагог, видавець.  До 210 років від дня народження Гребінки Є. П в бібліотеці оформлена викладка -портрет "Славний байкар і поет української землі ".  


     Гребінка Є. П. прожив коротке життя -всього 36 років. Та за не довгий вік він встиг зробити собі ім'я як в українській, так і в російській літературі, створивши поетичні і прозаїчні шедеври. За 15 років літературної діяльності Гребінка надрукував понад 50 повістей, романів і оповідань. Одна з найвідоміших російськомовних пісень у світі, романс - "Очи чёрные ". Слова - Євгена Гребінки, музика - Флоріана Германа.

 «В історії кожної літератури ім’я того чи іншого письменника нерозривно пов’язується з жанром, в якому йому випало бути заспівувачем, дещо відсторонюючи інші, теж важливі здобутки митця. З часом історична перспектива набуває незалежної чіткості і значення цих письменників постає в повному обсязі.

У нашій літературі таким є, зокрема, Євген Гребінка, ім’я якого насамперед асоціюється з початками української байки, хоч його доробок складають українські й російські поезії та значна кількість оповідань, повістей і романів, написаних російською мовою.»

Із передмови С. Д. Зубкова до першого тому «Є. П. Гребінка»

З нагоди 210-ї річниці від дня народження байкаря пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку книг та списки літератури.

Віртуальна виставка

Євген Гребінка
Автор:
 О. С. Цибаньова

Видавництво: Київ: Молодь
Рік видання: 1972
Сторінок: 303
Анотація: Це повість про талановитого поета і видатного організатора літературного руху передшевченківського періоду Євгена Павловича Гребінку. На широкому документальному матеріалі автор відтворює життєвий та творчий шлях письменника – навчання в Ніжинській гімназії вищих наук, служба і літературна діяльність у Петербурзі. Показано численні зв’язки Є. П. Гребінки з українськими та російськими літераторами.




Чайковский. Повести
Автор:
 Е. Гребенка

Видавництво: Киев : Дніпро
Рік видання: 1988
Сторінок: 553
Анотація: В книгу вошли лучшие произведения известного украинского писателя (1812—1848), написанные на русском языке.

Яркими красками, героическим духом казатчины, интересными и опасными приключениями, которые переживают герои, привлекает исторический роман «Чайковский». В повестях «Записки студента», «Кулик», «Приключения синей ассигнации» разоблачается несправедливость социального строя царской России.

Твори в п'яти томах
Автор:
 Є. Гребінка

Видавництво: Київ : Держ. вид-во худож. літ. України
Рік видання: 1957
Анотація: До зібрання відомого українського письменника Євгена Гребінки (1812-1848) ввійшли - байки, поезії українською та російською мовами, повісті та оповідання. Спрямовані проти поміщицької сваволі, несправедливості царського суду, потворних явищ тогочасного суспільного ладу, вони відзначаються теплотою і щирістю почуттів, повагою до простого люду.

 



Чайковский
Автор:
 Е. Гребенка

Видавництво: Киев : Молодь
Рік видання: 1988
Сторінок:
 159

Анотація: «Чайковский» - роман из жизни украинского казачества. В. Белинский поставил «Чайковского» в ряд «лучших оригинальных повестей» 1843 г., высоко оценил его несомненные достоинства: «Чайковский» господина Гребенки, ― писал он, ― исполнен превосходных частностей, обнаруживающих в авторе несомненное дарование.

 


«До 125-річчя від дня народження Є. Ф. Маланюка 

(1897–1968), українського поета, літературознавця, критика, громадсько-політичного діяча»

 

                                                «Є. Маланюк із найвидатнішого поета української 

                                                еміграції перетворився на класика української 

                                                 літератури ХХ ст., його поезія – не лише крик зболеного 

                                                серця, а ще і гарт, очисний вогонь, через який проходить 

                                                наш народ на нелегкому шляху до своєї державності й 

                                                 духовності».

М. Ільницький

Одною з найяскравіших постатей української літератури ХХ століття безумовно є Євген Маланюк. Сьогодні від дня народження класика, одержимого ідеєю української державності, виповнюється 125 років. У бібліотеці презентовано книжкову виставку "Самобутній митець української діаспори», присвячену цій історичній постаті.

  Ім'я Євгена Маланюка стало широко відомим лише на початку 90-х років минулого століття, через три десятиліття після його смерті. Довгий час творчий доробок цього самобутнього і талановитого поета був під забороною радянської пропаганди, яка причепила йому прізвисько «представника буржуазного українського націоналізму». Насправді ж він лише палко любив свою Батьківщину. Однак, після остаточного припинення існування УНР 1920-го року, був змушений прожити за її межами 48 років свого життя.

   Представлені на книжкових полицях поетичні, літературознавчі та публіцистичні твори Євгена Маланюка випромінюють не лише його беззаперечний талант, а й войовничий дух, чітке розрізнення чорного і білого без зайвої толерантності. Слово Євгена Маланюка - це гостре лезо, це дошкульний сміх над м'якодухістю і слабкістю співвітчизників, це потужний струмінь сарказму і ненависті до ворогів України. Його творчий набуток - це ілюстрація непридатності лібералів у справі боротьби за незалежну державу. «Московлять, польщать, труять рід, ворожать, напускають чари, здається, знищено вже слід, - лиш потурнаки й яничари», - виливав він свою огиду до людей, які не вміли зберегти національну ідентичність. Але, попри все Євген Маланюк вірив:

 

Крізь зойк заліз, крізь звіра рик,

 

крізь дим руїни – Україну

 

Новий узріє чоловік.

Виставка знайомить читачів бібліотеки також і з віхами біографії українського митця.


Маланюк, Є. Ф.

Невичерпальність : Поезії, статті : Для ст. шк. віку / Є.Ф. Маланюк ; Упоряд., передм. та приміт. Л.Куценка ; [Редкол.: І.Т.Бойко та ін.]. — [2-е вид.]. — Київ : Веселка, 2001. — 317, [1] с. : іл. — (Шкільна бібліотека). — Бібліогр.: с. 295-297. — Алф. покажч.: с. 298-307.

 

Шифр зберігання: А606242

 

  В творі прослідковується становлення Є. Маланюка як поета, його  невичерпна любов до рідного краю.

 



Маланюк, Євген

Блакитний день Волинської землі : твори / Євген Маланюк; упорядкув. Інни Нагорної ; [ред. Є. Шморгун]. — Рівне : Лапсюк В. А., 2013. — 109 с. : іл. — (Бібліотечка Літературного музею Уласа Самчука в Рівному; число 21).

 

Шифр зберігання: А730519

У книзі подано тільки дрібочку із творчого доробку найвидатнішого українського поета XX століття Євгена Маланюка. Зокрема, вміщено ряд творів, дотичних до нашого волинського краю. 

4/37

Маланюк, Є.

Книга спостережень : Ст. про літ. / Є. Маланюк ; [Упоряд. і передм. Сивоконь Г.М.]. — Київ : Дніпро, 1997. — 427, [1] с. — Бібліогр. в тексті та в підряд. приміт.

 

Шифр зберігання: А586356

 

Книга спостережень» — це вибрані есе Євгена Маланюка (1897— 1968), одного з найяскравіших українських письменників-емігрантів, видатного поета, культуролога, літературознавця й критика. Оригінальний погляд на творчість Шевченка і взагалі – на українську класику XIX століття, а також — самобутні судження про літературу віку поточного, нелегкі проблеми українсько-російських контактів, зокрема – своєрідне трактування постаті Гоголя,— все це не може не захопити сучасного читача.

 


середа, 2 лютого 2022 р.

 Україна 29 січня вшановує пам'ять Героїв битви під Крутами. Крути-одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років.